27 – 11 – 2016

Pierwsza niedziela ADWENTU, jest NIEDZIELĄ TRZEŹWOŚCI. Przy ołtarzu MB Częstochow. znajduje się księga trzeźwości, zachęcamy do abstynencji czasowej lub na całe życie.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Panewnickiej – od bazyliki do Szkoły Podstawowej nr 9 oraz ul. Twarda, Osiedle Świerkowe, ul. Rzeczna, Nad Strumieniem i bł. Edmunda Bojanowskiego – osiedle.

Zapraszamy na NIESZPORY ADWENTOWE o godz. 16.00.

Dzisiaj przed bazyliką rozprowadzany jest grudniowy nr Głosu św. Ludwika, a w nim program kolędy i adoracji przy żłobku i wiele innych ważnych informacji i fotografii.

Od poniedziałku rozpoczynamy RORATY. Roraty dla dzieci będą codziennie rano o godz. 6.30. Msza św. o godz. 6.45 przez okres adwentu będzie 15 minut wcześniej.

RORATY dla dorosłych będą odprawiane w poniedziałki o g. 21.00. Rozważania poprowadzi o. Olgierd.

We wtorek Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza do krypty bazyliki na Eucharystię z uwielbieniem o godz. 19.15.

W środę Święto Św. Andrzeja, Apost. Msza św. imieninowa w int. o. Andrzeja Trzęsickiego w bazylice o g. 18.30.

W tym tygodniu przypada I-y czwartek, piątek i sobota m-ca. Na progu Adwentu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Informujemy, że w czwartek Msza św. o nowe powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych będzie odprawiona o godz. 6.30 w ramach RORAT. Przez Adwent nie będzie Mszy św. szkolnej w piątki  o godz. 17.00.

W czasie Adwentu pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia na furcie i w kiosku. Prosimy również o trwałe produkty żywnościowe oraz słodycze dla dzieci do naszego banku żywności. Na furcie i w kiosku można również zaopatrywać się w opłatki wigilijne.

Msza św. w intencji żyjących i zmarłych górników i ich rodzin, z okazji wspomnienia Św. Barbary, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę przed bazyliką odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Również w przyszłą niedzielę Koło Robótek Ręcznych zaprasza na kiermasz przedświąteczny swoich wyrobów. Kiermasz będzie na korytarzu przy furcie od Mszy św. o godz. 8.00 do 18.30, a zdobyte środki przeznaczone będą w tym roku na zorganizowanie wigilii dla ubogich.

C.d. odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:
– w czwartek od. 16.00: ulice: Panewnicka (od SP9 do ul. Partyzantów) oraz Zamiejska i Górzycka.
– w piątek od. 16.00: ulice: Szafirowa i Urocza.
– w sobotę od 14.00: ulica: Krucza 24; 74-74e i 76-76e.
– w niedzielę od. 14.00: ulica: Krucza 80-80h i 82-82i.

W przyszłą niedzielę zbierane będą podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama Tata i Dzieci”. Celem inicjatywy jest zebranie do 10. grudnia 2016 roku jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie UE „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie „rodziny”. Projekt zawiera też gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęcamy do podpisania, a także włączenia się
w zbieranie podpisów na papierze i w Internecie przez stronę www.mamatataidzieci.pl

Dnia 8 grudnia 2016 r. w czwartek  o godzinie 16:00, zapraszamy wszystkich Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Pracowników Oświaty oraz Nauczycieli Emerytowanych,  na ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

Głos św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja i w KIOSKU KLASZTORNYM PRZY FURCIE.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra.