4 – 12 – 2016

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.00.

Przed bazyliką można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Parafialne Koło Robótek Ręcznych zaprasza dziś na kiermasz swoich wyrobów. Kiermasz odbywa się na korytarzu przy furcie od godz. 8.00 do 18.30. Zdobyte środki chcemy przeznaczyć na zorganizowanie wigilii dla ubogich. Obok kiermaszu zbierane są podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama Tata i Dzieci”, popierającą projekt prawa gwarantującego, że w prawie UE „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie „rodziny”. Projekt zawiera też gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęcamy do podpisania.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Kruczej 80-80h i 82-82i.

Dzisiaj o godz. 20.00 rozpoczynają się adwentowe rekolekcje akademickie, które poprowadzi ks. prob. z Podlesia Jacek Plech. Kolejne spotkania odbywać się będą w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 20.00.

W poniedziałek, 5 grudnia, od godz. 10.00 rozpoczynamy budowę żłóbka. W czasie budowy Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane będą w krypcie.

RORATY dla dzieci odprawiane są od poniedziałku do soboty rano o godz. 6.30.

Dorosłych zapraszamy na RORATY w poniedziałki o godzinie 21.00.

FODA zaprasza  studentów na roraty do kościoła akademickiego we wtorki rano o godz. 6.30. Zapraszamy ABSOLWENTÓW FODY na spotkanie wigilijne w przyszłą niedzielę. Początek o godz. 15.00 w Kościele Akademickim na Kalwarii. FODA zaprasza wszystkich chętnych na koncert Inkubatora Artystycznego Deus Artifex „Roraty Jazzowe” 14 grudnia w Kościele Akademickim godz. o 20.00. Koncert poprzedzi Msza św. o godz. 19.00.

NAUKI PRZEDŚLUBNE w tym tygodniu: w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANAEGO POCZĘCIA NMP. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja z okazji kolejnej rocznicy powstaniaKoła Radia Maryja w Panewnikach.

Na godz. 18.30 zapraszamy Dzieci Maryi wraz z rodzinami. Kancelaria w tym dniu będzie NIECZYNNA.

W sobotę świętować będziemy trzecią rocznicę całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu w bazylice.
Z tej okazji zapraszamy wszystkich adorujących i osoby zainteresowane oraz dzieci adorujące na Mszę św. dziękczynną o godz.16.00 oraz na poczęstunek i spotkanie w Domu Parafialnym.

W czasie Adwentu pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia na furcie i w kiosku. W najbliższy piątek i sobotę, przeprowadzimy zbiórkę żywności na terenie sklepu „BIEDRONKA” przy dworcu kolejowym oraz przy ul. Kijowskiej. Zbiórka odbywa się ramach akcji Caritas „TAK POMAGAM”.
Z zebranych produktów Parafialny Zespół Charytatywny przygotuje paczki świąteczne dla ubogich.

C.d. odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:
 w czwartek od. 16.00: ulice: Książęca, Brygadzistów, Przodowników, Strzałowa i Kombajnistów.
– w piątek od. 16.00: ulice: Mała, Nizinna, Braci Wieczorków i Radomska.
– w sobotę od 14.00: ulica: Chodkiewicza, Cieszyńska, Kazimierza Wielkiego, Rogosza, Ustrońska, Rybacka, Smoleńska, Ludowa, Stolarska i Kokociniec; – w niedzielę od. 14.00: ulica: Kijowska, numery: 47, 49, 51, 53, 55.

Dnia 8 grudnia o godz. 16:00, zapraszamy wszystkich Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Pracowników Oświaty oraz Nauczycieli Emerytowanych, na ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA do WŚSD w Katowicach.

Natomiast nauczycieli akademickich, doktorantów i pracowników administracji Uczelni, zapraszamy na spotkanie w WŚSD w sobotę 10 grudnia br. o godz. 16.00.

Głos św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki oraz na furcie, w kiosku
i w punkcie Radia Maryja.