27 czerwca 2021

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ:
dzisiaj w bazylice o godz. 16.00 oraz w tygodniu do środy o godz. 18.00.

Zachęcamy do podejmowania godziny adoracji NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która trwa nieustanie w dzień
i w nocy przez cały tydzień.

Od poniedziałku Kancelaria Parafialna czynna wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

We wtorek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. W tym dniu zbierana jest kolekta, zwana Świętopietrzem, przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W sobotę przypada ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA.
Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Zapraszamy do spowiedzi i komunii św. w intencjach wynagradzających.

Biuro Radio Maryja, które znajduje się obok kaplicy Miłosierdzia, przyjmuje zapisy na XXX Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 11 lipca br. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy bardzo za ofiary zebrane w ubiegłym tygodniu na potrzeby parafii i klasztoru oraz przekazywane na konta bankowe. Odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą za wszystkich darczyńców.

W poniedziałek, 28 czerwca o godz. 17.00, w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie pracowników Urzędu Miasta Katowice z mieszkańcami Panewnik i Ligoty w sprawie poprawy jakości powietrza w Katowicach poprzez wymianę systemów grzewczych opalanych węglem w budynkach jednorodzinnych i związanym z tym dofinansowaniem. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz GOŚĆ NIEDZIELNY jest dostępny z tyłu bazyliki i na furcie.

Życzymy wszystkim wiernym udającym się na wakacje miłego odpoczynku.
Niech każde spotkanie z naturą będzie okazją do uwielbienia Boga Stwórcy.
„Szczęść Boże” wszystkim na całą niedzielę i nadchodzący tydzień.