27 grudnia 2020

W tym roku w naszej archidiecezji nie odbywają się tradycyjne odwiedziny kolędowe. Msze święte w intencji mieszkańców naszej parafii – połączone z błogosławieństwem rodzin – odprawimy w tym tygodniu o godz. 18.30:

W poniedziałek: ul. Panewnicka od bazyliki do dworca PKP.
We wtorek: ul. Panewnicka od bazyliki do Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Nizinna, Braci Wieczorków, Twarda, Rzeczna i Nad Strumieniem
W środę: ul. Panewnicka od Sz.P.nr 9 do ul. Partyzantów oraz Zamiejska, Górzycka i Bojanowskiego.
W sobotę: Warmińska, Medyków i Śląska (numery nieparzyste).

Uczestnicy liturgii otrzymają pamiątkowy obrazek z modlitwą, poświęconą kredę i wodę święconą do pokropienia swych mieszkań. Ze względów sanitarnych prosimy o przynoszenie wody do poświęcenia we własnych naczyniach. Wodę poświęconą można również otrzymać w zakrystii. Można też w kiosku i na furcie nabyć specjalne naczynia na wodę święconą. W czasie Mszy św. kolędowej można będzie złożyć ofiarę na utrzymanie kościoła i klasztoru. Wykaz ulic, których mieszkańców zapraszamy na poszczególne celebracje, można również znaleźć w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

W poniedziałek ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW. O godz. 11.00 rozpocznie się ADORACJA BOŻEJ DZIECINY przez Franciszkański Zakon Święckich. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty FZŚ.

W czwartek ostatni dzień roku 2020. O godz. 16:00 odprawimy NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNE połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. O godz. 16:30 zapraszamy na Mszę św. DZIĘKCZYNNĄ ZA KOŃCZĄCY SIĘ ROK 2020.

Pierwszy dzień NOWEGO ROKU PAŃSKIEGO 2020 przypada w piątek. Kościół w tym dniu obchodzi UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kończy się oktawa Bożego Narodzenia.
O godz. 11.00 Msza św. w intencji o. Mieczysława Wnękowicza z okazji imienin zakonnych.
O godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY O ŚW. BOŻEJ RODZICIELCE.

INFORMUJEMY, ŻE NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O PÓŁNOCY NA POWITANIE NOWEGO ROKU.

W czwartek i w piątek KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA

W tym tygodniu przypada: I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA – dni odnowy eucharystycznej.

W sobotę, Mszą św. o godz. 14.00 rozpocznie się ADORACJA BOŻEJ DZIECINY przez DOMOWY KOŚCIÓŁ ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w bazylice trwa nieprzerwanie, również w Stary i Nowy Rok. Zapraszamy do adoracji Dzieciątka Jezus w kaplicy adoracji dniem i nocą.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów sanitarnych.

Grudniowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki. Gość Niedzielny – podwójny numer świąteczny – kosztuje 10 zł.