28 października 2018

Przeżywamy dzisiaj w naszej bazylice NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Dziękujemy o. Elizeuszowi za wygłoszone słowo Boże. Przed bazyliką można złożyć ofiarę na misję.

O godz. 15.45 zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 17.45 z dziękczynnym TE DEUM.

WYPOMINKI za zmarłych przyjmowane są dziś: przed Bazyliką, na korytarzu przed furtą oraz na furcie klasztornej.

We wtorek obchodzimy ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W KATOWICACH.

W środę zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, na MARSZ ŚWIĘTYCH. Rozpoczynamy o godz. 16.30 przed bazyliką. Przebrani za świętych i aniołów przejdziemy ulicami naszej parafii dając świadectwo wiary oraz zachęcając do godnego przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych. Uczestnicy MARSZU wezmą udział w nabożeństwie różańcowym w Bazylice o godz. 17.45.

Jako bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy także do wspólnego przeżycia NOCY ŚWIĘTYCH. W środę o godz. 20.00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym będzie wyświetlony film: Dwie korony, święty jakiego nie znał świat – częściowo dokumentalny film Michała Kondrata o św. Maksymilianie Marii Kolbe.

Okazja do SPOWIEDZI przed Uroczystością Wszystkich Św. w krypcie bazyliki: dzisiaj do godz. 20.30 oraz od poniedziałku do środy od godz. 6.00 do 19.00.

Msza św. w środę wieczorem odprawiana jest już z Uroczystości Wszystkich Świętych. W czwartek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. O godz. 15:00 odprawimy NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Po nich z Bazyliki wyruszy procesja na cmentarz, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych przy 5 stacjach. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na ogrzewanie Bazyliki, Klasztoru i Domu Parafialnego.

ODPUST ZUPEŁNY za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa 1. listopada i przez Dzień Zaduszny: przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwę w intencji Ojca św., spowiedź i Komunię św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W piątek przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Będą jeszcze dodatkowe Msze św. recytowane o godz. 10.00, 10.30, 11.00 i 11.30. oraz o 17.00. KANCELARIA PARAFIALNA W TYM DNIU BĘDZIE NIECZYNNA.

Od piątku 2. listopada do soboty 10. listopada o godz. 18:00 w Bazylice będą odprawiane nabożeństwa za zmarłych, a o godz. 18:30 będą odprawiane Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach. W niedzielę 4. listopada Msza św. za zmarłych z wypominek będzie odprawiona o godz. 20:00. Wypominki będą odczytywane co najmniej pół godziny przed nabożeństwami za zmarłych.

W tym tygodniu przypadają dni odnowy eucharystycznej: I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W najbliższą sobotę zapraszamy chętnych do udziału w Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które poprowadzi znany muzyk, śpiewak, kompozytor i twórca muzyki liturgicznej PAWEŁ BĘBENEK. Warsztaty całodniowe rozpoczną się o godz. 9.00 w salce chóru nad FODĄ. W przyszłą niedzielę uczestnicy warsztatów uświetnią liturgię Mszy św. o godz. 11.00.

W dniu 1. Listopada na cmentarzu panewnickim odbędzie się coroczna kwesta:
– na ratowanie zabytków na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.
– oraz na działalność Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego Św. Jana Pawła II w Katowicach.

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Ligocie oferują osobom starszym bezpłatną pomoc przy porządkowaniu grobów bliskich zmarłych. W najbliższą środę tj. 31 października od 10.00 do 12.00 młodzież wraz z opiekunem będzie oczekiwała przy kaplicy cmentarnej. Należy mieć jedynie własny sprzęt do porządkowania.

Nasza parafia jest organizatorem VII KRAJOWEGO FORUM WIECZYSTEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W PARAFIACH w dniach od 16 do 18 listopada tego roku. Prosimy aby na furtę zgłaszali się chętni parafianie, którzy mogą udzielić noclegu naszym gościom.

Kolejna KATOLICKA SZYBKA RANDKA dla osób powyżej 30 roku życia odbędzie się w poniedziałek 19 listopada. Więcej szczegółów na plakacie w gablotkach i na stronie internetowej FODY.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ UKAŻE SIĘ LISTOPADOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA.

1 listopada w kościele św. Antoniego w Starych Panewnikach o godz. 15.30 odbędą się Nieszpory za zmarłych, po których wyruszy procesja na cmentarz, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych.

Msza św. za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Starych Panewnikach odbędzie się 2 listopada w kaplicy Miłosierdzia Bożego na cmentarzu o godz. 17.00.