3 listopada 2019

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH o godz. 16.00. Nieszpory będą poprzedzone odczytywaniem wypominek. Msza św. za zmarłych z wypominek dzisiaj o godz. 20:00.
WYPOMINKI za zmarłych przyjmowane są do soboty przy furcie klasztornej.

DZISIAJ PRZED BAZYLIKĄ ROZPROWADZANY JEST LISTOPADOWY – DWUSETNY – NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA

W poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Olgierd Paszkiewicz – definitor, wicerektor i wychowawca naszego seminarium. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice
o godz. 18.30.

Do przyszłej niedzieli w bazylice odprawiamy nabożeństwa za zmarłych: w tygodniu o 18:00 a w niedzielę o 16.00. Msza św. za zmarłych zalecanych w wypominkach odprawiana jest w tygodniu o 18.30 a w niedzielę o 20.00. Wypominki są odczytywane co najmniej pół godziny przed nabożeństwami za zmarłych

Nauki przedślubne odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy o godz. 17.00 na Msza św. w intencji o nowe powołania
z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy o dar nowych powołania i za powołanych.

W sobotę przypada ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka przed bazyliką na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Zapraszamy do udziału w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, w dzień i w nocy. Proponujemy wybrać dowolny dzień i godzinę na osobiste spotkanie z żywym Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zdecydowanych prosimy o wypełnienie deklaracji, które są dostępne w kaplicach adoracyjnych i złożenie ich na furcie. Na obecną chwilę jest potrzeba wypełnienia dwóch godz. : w nocy z czwartku na piątek od 2 do 3 po północy oraz
z soboty na niedzielę od 4 do 5 nad ranem.

Od 13 listopada, rozpoczynamy cykl dziesięciu wykładów z Teologii Dogmatycznej. Wykłady odbywać się będą dwa razy w miesiącu w środy o godz. 19.00 w Auli Domu Parafialnego. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się przez Internet. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotkach oraz w bieżącym Głosie św. Ludwika.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.