30 maj 2021

Dziś obchodzimy UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
Dzisiaj też odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium MB w Piekarach Śląskich. Otoczmy pielgrzymów naszą modlitwą.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w Bazylice o godz. 16.00.

W poniedziałek ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP – uroczystym hymnem TE TEUM, zakończymy nabożeństwa majowe.
Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy od wtorku codziennie o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 16:00.

W środę imieniny zakonne obchodzą: o. Marcelin Pietryja i o. Erazm Pluta. Msza św. w intencji solenizantów w bazylice o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św.

W sobotę Msza św. w intencji Członków Żywego różańca oraz wspólna modlitwa różańcowa o godz. 9.00.

W ramach duchowego przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy do udziału w Triduum Eucharysty-cznym, które odbędzie się od poniedziałku do środy w ramach Mszy św. wieczornej o 18:30. Wydarzenie to wpisuje się w trzyletni program duszpasterski poświęcony Eucharystii o nazwie: „Eucharystia daje życie” i służy pogłębieniu wiedzy na temat Eucharystii. Szczegóły na plakatach.

W czwartek obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. W czasie trwania procesji będą odprawiane Msze św. recytowane w Bazylice o godz. 10:00 i 11:00.

Gromadzimy się na kalwarii przy VII Stacji, gdzie o godz. 9.30 zostanie odprawiona Suma Świąteczna.
Po Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna na terenie Kalwarii. Wyznaczone cztery kaplice różańcowe posłużą jako ołtarze. Zapraszamy dzieci, młodzież, poczty sztandarowe, siostry zakonne, grupy parafialne oraz wszystkich wiernych do złożenia publicznego świadectwa wiary wobec Najświętszego Sakramentu.
Zachęcamy dzieci komunijne, aby przyszły w strojach komunijnych, zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów. Wiernych prosimy, aby tradycyjnie w tym dniu udekorować okna mieszkań i domów by również w ten sposób wyrazić naszą miłość i szacunek wobec Jezusa – Eucharystii.
Prosimy o niewjeżdżanie i nieparkowanie samochodów na terenie kalwarii.

W Oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie i Mszy św. wieczornej odbywać się będzie PROCESJA EUCHARYSTYCZNA na Pl. Klasztornym. Również zapraszamy dzieci w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów.

Zapraszamy wiernych do udziału w ŁAŃCUCHU ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DOOKOŁA ŚWIATA. W sobotę, 5 czerwca, od godz. 17 00 do 18.00 nasza parafia zjednoczy się z całym światem na uwielbieniu Boga. Przewodnie słowa: „Bierzcie to jest Ciało moje” niech będą zachętą do udziału w ogólnoświatowej modlitwie, pokrzepieniem i umocnieniem w wierze.

Polecamy miesięcznik parafialny, GŁOS ŚW. LUDWIKA oraz Gość Niedzielny, który jest do nabycia z tyłu bazyliki.
CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA UKAŻE SIĘ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ.