6 czerwca 2021

Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ z procesją eucharystyczną o godz. 16.00.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00.

Do piątku po nabożeństwie do NSPJ i Mszy św. wieczornej, (a dzisiaj w ramach nabożeństwa o 16.00), odbywać się będzie procesja eucharystyczna na Pl. Klasztornym. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych
i do sypania kwiatów.
W piątek nie będzie Mszy św. szkolnej o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o 18.30.

W piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA. Porządek Mszy św. w Bazylice jak w dzień powszedni. Procesją Eucharystyczną po Mszy św. wieczornej zakończymy OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA.
Na zakończenie każdej Mszy św. przed błogosławieństwem nastąpi odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, o godz. 10.00 odbędą się w bazylice ŚWIĘCENIA PREZBITERATU i DIAKONATU alumnów naszego seminarium. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń. Msza święceń będzie transmitowana przez Internet.
W związku ze święceniami Msze święte o godz. 9.00 i 12.00 będą odprawione w krypcie bazyliki.

W przyszłą niedzielę przypada ŚWIĘTO ŚW. ANTONIEGO Z PADWY oraz DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00 oraz na Mszę św. o 16.30 w intencji chorych i cierpiących.
Z okazji św. Antoniego po Mszy św. o godz. 9.30 będzie udzielane dzieciom specjalne błogosławieństwo a po sumie będzie poświęcenie przyniesionego chleba i lilii.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę członkowie wspólnoty CENACOLO (czyt. czenakolo), która pomaga wychodzić
z uzależnień, podzielą się w bazylice świadectwem swojego nawrócenia. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia materialnego wspólnoty.

Informujemy, że od 13 czerwca do odwołania FURTA KLASZTORNA będzie nieczynna w niedziele
i uroczystości.

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA jest od dzisiaj dostępny z tyłu bazyliki i na furcie. W bieżącym numerze znajdziemy foto-relację z tegorocznych uroczystości Komunii świętych, ujednolicone teksty różnych modlitw i litanii oraz inne ważne informacje dotyczące parafii. Polecamy również Gościa Niedzielnego
i prosimy o pomoc w rozprowadzeniu.