Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

27.05-6.06.2018

W czwartek uroczystym hymnem Te Teum, zakończymy nabożeństwa majowe.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy od piątku codziennie o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 16:00.

W czwartek obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. W czasie trwania procesji będą odprawiane Msze św. recytowane w Bazylice o godz. 10:00 i 11:00.

a) O godz. 9:00 wyruszy z bazyliki procesja eucharystyczna do ołtarza polowego na Kalwarii, gdzie zostanie odprawiona Suma Świąteczna. Po Mszy wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: najpierw kawałek przez kalwarię
a następnie Kijowską, Braci Wieczorków oraz Panewnicką. Zakończenie na Pl. Klasztornym.

b) Prosimy Parafian, nie tylko na trasie procesyjnej, o udekorowanie domów i okien. Prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zapraszamy dzieci, młodzież, poczty sztandarowe, siostry zakonne, grupy parafialne oraz wszystkich wiernych do złożenia publicznego świadectwa wiary wobec Najświętszego Sakramentu.

c) W Oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie i Mszy św. wieczornej odbywać się będzie procesja eucharystyczna na Placu Klasztornym.

d) Prosimy aby zgłosiły się dziewczynki i chłopcy w wieku szkolnym, którzy pójdą w procesji Bożego Ciała
w strojach śląskich. Spotkanie i przymiarka strojów w poniedziałek w godz. 17.00 – 18.00 obok kancelarii parafialnej.

Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. a także dzieci komunijne z tamtego roku. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w poniedziałek o 17.00 przed bazyliką.

Prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość, o przyniesienie na furtę klasztorną płatków kwiatowych dla dzieci uczestniczących w procesji.

W sobotę imieniny zakonne obchodzą: o. Marcelin Pietryja i o. Erazm Pluta. Msza św. w intencji solenizantów
o godz. 6.45 w bazylice.

W przyszłą niedzielę kazania w bazylice wygłosi o. Paschalis Jędrzejas OFM, misjonarz z Boliwii. Po Mszy św. będzie można złożyć przed bazyliką ofiarę na misje.

W sobotę 2 czerwca w godz. od 13.00 do 22.00 odbędzie się na Kalwarii Jubileuszowy XXV Festiwal Piosenki Ekologicznej i Religijnej EKOSONG 2018. Będzie to również parafialny DZIEŃ DZIECKA i ŚWIĘTO RODZINY. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy od godziny 13.00. Dla dzieci wystąpi teatr WIT WIT, będą również gry, zabawy i konkursy. Podczas Festiwalu będzie zbiórka ELEKTROŚMIECI – w zamian uczestnicy otrzymają sadzonki drzew. Jako gwiazdy wystąpią: Maleo Reggae Rockers, Jacek Pikuła, TIME, HabiArJan, Magda Anioł i Andrzej Rybiński. Szczegóły na plakatach. Festiwal w tym roku wspiera akcję „Śląskie Dzieciom z Aleppo”.

EKOSONG, poprzedzi Msza św. w bazylice o godz. 12.00 w intencji Ochrony Środowiska, o pokój w Syrii oraz w intencji uczestników i organizatorów Festiwalu.

We wtorek, 5 czerwca, odbędzie sie w Panewnikach podsumowanie akcji „Śląskie Dzieciom z Aleppo”. Po Mszy św. wieczornej o 19.30 wystąpi w bazylice Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. W spotkaniu udział weźmie gwardian klasztoru franciszkanów w Aleppo o. FIRAS LUTFI OFM.

W poniedziałek, 11 czerwca, o godz. 19.15 odbędzie się przedwakacyjne posiedzenie Parafialnej Rady Duszpast. 

Chętnych na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ w terminie od 16 do 23 listopada br. prosimy o rezerwację miejsc. Zapisy odbywają się na FURCIE.

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz majowy nr Głosu św. Ludwika, są dostępne z tyłu bazyliki. CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA UKAŻE SIĘ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ.

Na zakończenie zaśpiewamy pieśń: Matko Piekarska, Opiekunko sławna … nr 402.