7 marzec 2021

Zapraszamy na GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 15:30.

Wystawę przedstawiającą życie i męczeństwo sługi Bożego Ks. Jana Machy można jeszcze oglądać do 9 marca na korytarzu przy Furcie. Wystawa zorganizowana jest w ramach przygotowania do beatyfikacji.

Zachęcamy do podjęcia zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu jako wielkopostne postanowienie. Zdecydowanych prosimy o wypełnienie deklaracji, które znajdują się w kaplicy i oddanie ich na furcie.
Do 11 marca gościmy w naszej parafii, w kaplicy adoracji, peregrynującą Monstrancję Pokoju z Medjugorie. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, by wspólnie modlić się o pokój w naszych sercach, rodzinach, Polsce i na świecie.

Dzisiaj ukazał się marcowy nr Głosu św. Ludwika a nim ważne informacje dotyczące odpustów jubileuszowego roku św. Józefa, zachęta do duchowej adopcji dzieci zagrożonych aborcją oraz wiele ważnych informacji z życia parafii. Również Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki. Bardzo prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu. Polecamy również modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej, którym posługujemy się podczas odprawiania Drogi Krzyżowej na kalwarii.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.
Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

W sobotę, 13 marca, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Porządek jest następujący: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św. w intencji chorych
i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna
i o 18.30 Msza św. niedzielna na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Bardzo dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłym tygodniu na potrzeby parafii i klasztoru. Wszystkim Darczyńcom, odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą. Również przyszłą niedzielę zebrane ofiary podczas Mszy św. będą przeznaczone na opłaty za media. Bóg zapłać za zrozumienie, życzliwość oraz waszą hojność.

DARY ŻYWNOŚCI – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej jako pomoc biednym, można przynosić na furtę lub do kawiarenki. Pomoc Charytatywna udzielana jest w każdy wtorek w Domu Parafialnym w godz. od 17.00 do 19.00.