9 czerwca 2019

Dziś obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO. Za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu, możemy dziś
uzyskać odpust zupełny.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ dzisiaj w bazylice o godz. 16.00.

(czytać od 6.30) Dzieci i młodzież ze wspólnot naszej parafii organizują dzisiaj przed bazyliką kiermasz domowych wypieków i zbiórkę ofiar, które przeznaczą na rekolekcje i wyjazdy wakacyjne tych wspólnot.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 16:00.

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.
W poniedziałek przypada ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni – dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. O godz. 12:00 Msza św. z udziałem FZŚ z całego Regionu.
KANCELARIA W TYM DNIU BĘDZIE NIECZYNNA.

We wtorek w Kawiarence Parafialnej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe:

godz. 18.00 – dla pielgrzymów wyjeżdzających do Włoch,
godz. 19.30 – dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdzających na Bałkany.
Do wtorku, jest jeszcze możliwość dopisania się do którejś z proponowanych pielgrzymek.

W czwartek przypada ŚWIĘTO ŚW. ANTONIEGO Z PADWY oraz DZIEŃ FATIMSKI.
O godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna, w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18:00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego. Po Mszy św. procesja z Figurą Matki Bożej na placu bazylikowym zakończona nieszporami maryjnymi w bazylice.
Z okazji Święta św. Antoniego po każdej Mszy św. będzie poświecenie lilii oraz uczczenie relikwii Świętego Antoniego.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.30 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz o godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

W piątek zapraszamy na Mszę św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego:

o godz. 17.00 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum
o godz. 18.30 młodzież, uczniów szkół ponad podstawowych.

W sobotę o godz. 6.45 Msza św. w intencji BR. FORTUNATA, z okazji imienin zakonnych.

Uroczystość Bożego Ciała przypada 20. czerwca. Tegoroczna procesja przejdzie ulicami: Franciszkańską, Grunwaldzką, Koszalińską, Słupską, Poleską, Bronisławy i Panewnicką na Plac Klasztorny.
O zbudowanie ołtarzy prosimy tradycyjnie następujące wspólnoty: I ołtarz – III Zakon św. Franciszka na rogu ulicy Franciszkańskiej i Grunwaldzkiej; II – ołtarz, Żywy Różaniec na rogu ulic Koszalińskiej i Słupskiej; III – ołtarz, Domowy Kościół i Lektorzy przy ul. Bronisławy u wylotu ul. Poleskiej oraz IV – ołtarz, Franciszkanie na Pl. Klasztornym gdzie zakończymy procesję.

Wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. przy grocie, prosimy o pozostawianie samochodów na miejscach parkingowych wokół bazyliki a nie wjeżdżanie nimi na teren kalwarii.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA KALWARII OBOWIĄZUJE ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW.

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki.