9 grudnia 2018

Dzisiaj przed bazyliką odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Zapraszamy na NIESZPORY ADWENTOWE o godz. 16.00.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Koszalińskiej.

Od poniedziałku od godz. 10.00 kontynuujemy budowę żłóbka. W czasie budowy Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane będą w krypcie.

W poniedziałek, drugie RORATY DLA DOROSŁYCH, o godz. 21.00  poprowadzi ks. Antoni Bartoszek, Dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach..

Roraty dla dzieci będą odprawiane w tym tygodniu wg następującego porządku:

w poniedziałek, wtorek i w środę – wieczorem o godz. 18.30;

w czwartek, w piątek i w sobotę rano o godz. 6.30;

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza we wtorek o 19.15 do krypty, na Mszę z uwielbieniem oraz konferencję na temat: „Duch Ojca i Syna dany Kościołowi”, która wpisuje się jako duchowe przygotowanie do 40 rocznicy wezwania św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Święty i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.

W czwartek, 13 listopada, przypada Dzień Fatimski. Porządek jest następujący: o godz. 9.00 modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego
i modlitwa różańcowa –  tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W piątek zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Po Mszy wieczornej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w krypcie bazyliki a po niej spotkanie w Kawiarence Parafialnej.

KATECHEZA DLA RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19.30 w Domu Parafialnym. Dotyczy również przygotowania do chrztów, których udzielać będziemy 26. grudnia i 8 stycznia 2019.

C.d. odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:

– w czwartek od. 16.00:                        ulice: Bronisławy i Związkowa.

– w piątek od. 16.00:                             ulice: Grunwaldzka, Żeromskiego i Huculska.

w sobotę od 14.00:                            ulica: Franciszkańska, Bika i Małopolska.

– w przyszłą niedzielę od. 14.00:          ulica: Świdnicka.

W przyszłą niedzielę Koło Robótek Ręcznych zaprasza od godz. 8.00 do 18.30 na kiermasz przedświąteczny swoich wyrobów. Kiermasz będzie na korytarzu przy furcie a zdobyte środki przeznaczone na funkcjonowanie świetlicy dla dzieci w Domu Parafialnym. Również same dzieci będą rozprowadzały kartki świąteczne wykonane w świetlicy.

Absolwenci FODY zapraszają w przyszłą niedzielę na wigilijne spotkanie. Początek o 15.00 w Kościele Akademickim.

W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, przypada 37 rocznica pacyfikacji KWK Wujek i śmierci dziewięciu górników. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w Kościele Podwyższenia Krzyża na Brynowie a następnie  o 15.45 Apel Poległych przy Trzech Krzyżach obok kopalni.

W niedzielę zapraszamy również na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II w bazylice o godz. 21.00.

Na furcie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły.

Na furcie są również do nabycia bilety na koncert „BETLEJEM W SPODKU” i rodzinne kolędowanie, 3 stycznia 2019 roku o godz. 19.00 – najpiękniejsze Kolędy z różnych stron świata. Cena biletów od 40 do 80 zł.

Zapraszamy  na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ I JORDANII w terminie od 11 do 20 lutego 2019 roku. Szczegółowy program znajduje się w grudniowym numerze Głosu. Rezerwacje i zapisy na furcie klasztornej.

Grudniowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.