9 maj 2021

Zapraszamy dziś na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w Bazylice o godz. 16.00.
W tygodniu nabożeństwa majowe odprawiamy w bazylice o godz. 18.00. Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka
z całym Kościołem modlimy się o ustanie pandemii.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, czyli tzw. DNI KRZYŻOWE. O 17:30 od krzyża misyjnego wyruszy procesja błagalna na Kalwarię. W ramach procesji zostanie odśpiewana Litania Loretańska. W tych dniach osobnego nabożeństwa majowego nie będzie. Procesja – nabożeństwo zakończy się Mszą św. w bazylice
o 18.30. W czasie procesji zachowujemy dystans i używamy maseczek.

W czwartek, 13 maja, przypada DZIEŃ FATIMSKI wg następującego porządku: o 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna, w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św.
w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18:00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego. Po Mszy św. procesja z Figurą Matki Bożej na placu bazylikowym zakończona nieszporami maryjnymi w bazylice. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. W czasie procesji zachowujemy dystans i używamy maseczek.

W piątek obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. MACIEJ, APOSTOŁA. O godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę świętą szkolną.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.30 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz o godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH odbędzie się w Panewnikach w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Rozpoczęcie w Domu Parafialnym przy ulicy Związkowej 20.
NARZECZONYCH, którzy byli zapisani na nauki przedślubne w Panewnikach w terminie kwietniowym zapraszamy w tym tygodniu w środę i czwartek o godz. 20.00 do Domu Parafialnego.

W NIEDZIELĘ ODPRAWIAMY MSZE ŚW. PRZY GROCIE O GODZ. 10.30.
Wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. przy grocie, prosimy o pozostawianie samochodów na miejscach parkingowych wokół bazyliki lub poza terenem kościelnym a nie wjeżdżanie nimi na teren Kalwarii.

Parafialny Punkt Charytatywny udziela pomocy w każdy wtorek od godz. 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym.
Na furtę klasztorną można przynosić trwałe produkty spożywcze jako pomoc biednym i potrzebującym. Przyjmujemy również używane, ale nieprzeterminowane lekarstwa.

Od 4 maja w naszej bazylice może przebywać podczas nabożeństw 115 osób. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: używanie masek, dezynfekcji rąk i stosownego dystansu także podczas przyjmowania Komunii św.

Polecamy miesięcznik parafialny, GŁOS ŚW. LUDWIKA oraz Gość Niedzielny, który jest do nabycia z tyłu bazyliki.