Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Nr 45/2016 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2-9.10.2016

Dziękujemy o. Idziemu, za wygłoszone słowo Boże. Przed bazyliką można złożyć dziś ofiarę na potrzeby naszego Seminarium Duchownego, za co składamy serdeczne Bóg zapłać.

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Przed bazyliką rozprowadzany jest dzisiaj październikowy numer Głosu św. Ludwika. W tym numerze znajdują się ważne informacje o grupach parafialnych, całoroczny program przygotowania do pierwszej i wczesnej Komunii św. , skład zespołu duszpasterskiego i katechetycznego, dyżurujący ojcowie w kancelarii oraz inne ważne informacje i artykuły.

W poniedziałek po Mszy św. o 18.30, podczas której słowo Boże głoszą dominikanie, zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo – pamiątka Śmierci Św. Franciszka z Asyżu – tzw. TRANSITUS. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przyniesienie świec.

We wtorek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU, założyciela trzech zakonów. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni – będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 i 17.00.

Msza św. o godz. 12.00 z udziałem Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej z całego Regionu.

Podczas Mszy św. o godz. 15.00, nasi bracia złożą profesję uroczystą.

W środę wspominamy św. Faustynę Kowalską, dziewicę. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia jej relikwii.

Inauguracja Roku Akadem. w naszym WSD, rozpocznie się w środę Mszą św. w bazylice o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

Nauki przedślubne odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św.

W I czwartek o godz. 17.00 Msza św. o nowe powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych oraz ich rodziców.

W piątek przypada wspomnienie NMP Różańcowej.

W przyszłą niedzielę, obchodzimy XVI DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Przed kościołem tradycyjnie odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którą przeprowadzi młodzież.

Nasz Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego zaprasza studentów i absolwentów na rekolekcje „NA DOBRY POCZĄTEK”, które odbędą się w dniach od 9 do 12 października w bazylice o godz. 20.00. Rekolekcje wygłoszą obecni duszpasterze. Zapraszamy także studentów do naszego ośrodka a co niedziele na Mszę św. akademicką do bazyliki o godz. 20.00.

Stowarzyszenie SPES zaprasza wolontariuszy na obóz zimowy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie

w terminie od 21 do 28 stycznia 2017 roku. Zapisy do końca listopada br. Szczegóły dostępne na plakacie.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny, książki katolickie, dostępna jest także z tyłu bazyliki, na furcie i w punkcie Radia Maryja. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego jest obszerny artykuł o naszych nowych parafianach pochodzących z Syrii z Aleppo.

Planowana w październiku pielgrzymka do stolic Europy nie odbędzie się ze względu na małe zainteresowanie. Na furcie można odebrać zwrot zaliczki. Przepraszamy za kłopot.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!