Nr 47/2016 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16-23.10.2016

Dzisiaj przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska.

O godz. 15.00 specjalna Msza św. na rozpoczęcie PRZYGOTOWANIA DO BIERZMOWANIA. Uczestniczą w niej obowiązkowo wszyscy kandydaci.

O godz. 15.45 zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Z racji na szesnasty dzień miesiąca, zapraszamy na Apel Jasnogórski z Janem Pawłem II dzisiaj o godz. 21.00.

W poniedziałek imieniny zakonne obchodzi o. Ignacy Winiarski OFM, wikariusz, katecheta i duszpasterz młodzieży. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.30 w bazylice.

We wtorek ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY. Msza św. w intencji LEKARZY i SŁUŻBY ZDROWIA z okazji patronalnego święta zostanie odprawiona w bazylice o godz. 18.30.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na archidiecezjalną pielgrzymkę pracowników Służby Zdrowia i ich rodzin do katedry Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 15.00.

W III piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w intencji biednych i potrzebujących Bożego Miłosierdzia. W czasie Mszy możemy wesprzeć jałmużną parafialną świetlicę dla dzieci. Modlimy się również w intencji powstania kuchni dla ubogich przy naszym klasztorze.

W czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

W piątek na Mszę św. szkolną o godz. 17.00 zapraszamy również rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św.

W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. O godz. 9.00 rozpocznie się w Domu Parafialnym dzień skupienia dla rodziców pierwszego i drugiego rocznika formacji wczesno komunijnej.

W przyszłą niedzielę imieniny zakonne obchodzi kapelan kliniki o. Kapistran Gogola. Msza św. imieninowa o godz. 11.00 w bazylice.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się TYDZIEŃ MISYJNY, czas szczególnej modlitwy i wrażliwości na sprawy misyjne Kościoła. Przed bazyliką będzie można złożyć ofiarę na misję.

W przyszłą niedzielę odbędzie się AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI. Krew będzie można oddać w ambulansie na Pl. Klasztornym w godzinach od 9.30 do 15.00.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym parafianom.

Młodzieżowy teatr ewangelizacyjny KEFAS, działający przy naszej parafii, zaprasza osoby powyżej 15-go roku życia, na CASTING, który odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny, książki katolickie, dostępna jest z tyłu bazyliki, na furcie i w punkcie Radia Maryja.