Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Nr 52/2016 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13-20.11.2016

Dzisiaj w naszej archidiecezji przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 11.00 wystąpi Chór bazylikowy Św. Grzegorza, a podczas Mszy o 18.30 Liturgiczna Schola Bazylikowa. Zachęcamy wiernych do angażowania się w śpiew podczas liturgii oraz do korzystania ze śpiewników, które są w ławkach. Chór św. Grzegorza i Schola Bazylikowa, otwarte są na przyjęcie nowych członków. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Z racji na przypadający dzisiaj Dzień Fatimski, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00 i na Mszę św. w intencji chorych i cierpiących o godz. 16.30.
Przed bazyliką można dziś złożyć ofiarę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dziś pomagamy chrześcijanom prześladowanym w Iraku.

We wtorek imieniny zakonne obchodzi o. Dydak Rycyk. Msza św. w jego intencji o godz. 18.30 w bazylice.
W środę zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00. W tym dniu o godz. 12.00 odprawiana jest Msza św. w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i zapisanych w księdze intencji wystawionej przy relikwiach krwi papieża w bazylice.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.
W III piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w intencji biednych
i potrzebujących Bożego Miłosierdzia. W czasie Mszy możemy wesprzeć jałmużną parafialną świetlicę dla dzieci.

W sobotę o godz. 15.00 Uroczystym Nabożeństwem Do Bożego Miłosierdzia połączonym z Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana rozpocznie się w bazylice DZIEŃ JEDNOŚCI wszystkich grup i wspólnot parafialnych – także dziecięcych i muzycznych. Podczas nabożeństwa każda grupa i wspólnota otrzyma symboliczną świecę jedności, przy której rozpoczynać będzie wszystkie spotkania formacyjne w Roku Kościelnym 2016/2017. Po nabożeństwie będzie wspólna agapa w Domu Parafialnym. Prosimy wszystkich członków grup
i wspólnot parafialnych o obecność.

W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Podczas nabożeństwa o godz. 16.00 zostanie odmówiony przez nasza parafię Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W przyszłą niedzielę, o godz. 11.00, Msza św. imieninowa w intencji o. Anatola Makosza.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w Domu Parafialnym.

Za dwa tygodnie, od soboty 26 listopada, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Prosimy nowoprzybyłych parafian, którzy od ostatniej kolędy zamieszkali na terenie naszej parafii oraz parafian, którzy zmienili adres zamieszkania, o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki. Szczególnie prosimy mieszkańców nowych osiedli Książęcego i Franciszkańskiego o wcześniejsze zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy
i poświęcenia mieszkania.

Na furcie są już dostępne ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły oraz OPŁATKI.

Listopadowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma jest dostępny z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra.