Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 02.01-09.01.2022 r.

1. Dziękujemy o. Tarsycjuszowi za wygłoszoną homilię.

2. Prosimy uprzejmie, aby rodziny, które zaprosiły nas na kolędę, zapoznały się z jej planem, który można znaleźć na stronie internetowej parafii. Zgodnie z wcześniejszymi ogłoszeniami, rodziny, które nie zdecydowały się na odwiedziny duszpasterskie, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:30 – ze specjalnym błogosławieństwem – która będzie celebrowana w każdy piątek stycznia.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. W środę 5 stycznia o godz. 7:30 zapraszamy na Mszę Świętą imieninową o. Rogera Więcława.

5. W czwartek 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte będą celebrowane jak w każdą niedzielę. Tego dnia swoje imieniny zakonne obchodzi o. Kacper Kopeć, kapelan Szpitala Kolejowego. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji solenizanta o godz. 11:00.

6. Także 6 stycznia Archidiecezja Katowicka prosi nas o zbiórkę na cele misyjne. Zbiórka odbędzie się po Mszach Świętych przed bazyliką. Włączą się w nią dzieci – Kolędnicy Misyjni, którzy po Mszach Świętych o godz. 9:30 i 11:00 będą kolędowali w bazylice. Tegoroczny projekt przeznaczony jest dla dzieci z Azji Środkowej. Zebrane ofiary zostaną przekazane na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

7. W czwartek i w piątek tj. 6 i 7 stycznia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. Trwają adoracje przy żłóbku Pana – przypominamy, że szczegółowy plan adoracji można znaleźć na stronie internetowej parafii.

  • Dzisiaj o godz. 15:00 na Mszę Święta i adorację zapraszamy Kobiety i Dziewczęta.
  • W czwartek 6 stycznia o godz. 15:00 zapraszamy rodziców naszych braci kleryków i juniorystów. Następnie o godz. 16:30 zgromadzi się Międzynarodowy Ruch Duchowości Małżeńskiej „Equipes Notre Dame”.
  • W sobotę 8 stycznia o godz. 11:00 zapraszamy Żywy Różaniec Archidiecezji Katowickiej. O godz. 14:00 modlić się będzie Domowy Kościół Archidiecezji Katowickiej. Natomiast o godz. 16:00 swoją adorację będzie miał Związek Górnośląski.
  • W niedzielę 9 stycznia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę Świętą dzieci wraz z rodzicami. W związku z tym o 9:30 nie będzie Mszy Świętej z udziałem dzieci.

Na początku nowego roku kalendarzowego, parafianom i obecnym gościom, z serca życzymy – wszystkiego Bożego.