Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 10.10-17.10.2021 r.

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Z okazji XXI DNIA PAPIESKIEGO młodzież naszej parafii zbiera dziś przed kościołem datki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” które wspiera zdolną, a ubogą młodzież w naszym kraju.

W środę – DZIEŃ FATIMSKI wg następującego porządku: o godz. 9:00 modlitwa różańcowa; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem lourdzkim; o 12.00 Msza św. w intencji dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 17.45 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego. Po Mszy św. PROCESJA Z FIGURĄ MATKI BOŻEJ na placu bazylikowym zakończona nieszporami maryjnymi w bazylice.

W sobotę przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska i 43 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. O godz. 12.00 Msza św. w intencjach za jego wstawiennictwem, zapisanych w księdze wystawionej przy Relikwiach jego Krwi w bazylice.

O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

Pozostałe obchody liturgiczne w tym tygodniu:

  • – W środę Wspomnienie obowiązkowe bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
  • – W piątek Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

Msza św. w int. O. Ignacego z okazji imienin zakonnych w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej bazyliki, klasztoru i parafii, szczególnie na ogrzewanie. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w bazylice oraz przez przelewy bankowe. Ofiarodawców zapewniamy o naszej modlitwie.

Zapraszamy na Rekolekcje Akademickie na dobry początek od przyszłej niedzieli o godz. 20.00. Rekolekcje potrwają do wtorku, a poprowadzi je O. Archanioł Borek.

W związku z rozpoczynającym się dziś Synodem Biskupów w Watykanie nt. „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”, pasterze naszej Archidiecezji zapraszają na Mszę św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, inicjującą proces synodalny w naszym Kościele lokalnym, do katowickiej katedry w przyszłą niedzielę, 17.10. o godz. 12.00. Na tę Mszę św. szczególnie są zaproszeni przedstawiciele Parafialnych Rad Duszpasterskich oraz ruchów, wspólnot i katolickich stowarzyszeń działających przy parafii.

Koło Robótek Ręcznych zaprasza osoby chcące włączyć się w jego zajęcia w każdy poniedziałek o godz. 16.00 do salki na I piętrze domu parafialnego.

Zachęcamy do podjęcia nocnych godzin adoracji Najświętszego Sakramentu z wtorku na środę od 1.00 do 2.00 oraz ze środy na czwartek od 2.00 do 3.00 po północy. Zdecydowane osoby prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej w kaplicy adoracji i złożenie jej na furcie.

W ramach organizowanej przez Miasto Katowice kampanii „Nie Truj” w środę w godzinach 17.00 -19.00 na placu przy bazylice stanie SMOGOBUS, w którym będzie można uzyskać informacje o pomocy miasta w zmianie systemów grzewczych na bardziej ekologiczne oraz złożyć wypełniony wniosek o taką pomoc.

Z tyłu bazyliki oraz na furcie jest do nabycia bieżący numer Gościa Niedzielnego.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!