Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.12.-18.12.2022 R.

Obchody liturgiczne tygodnia:

• we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
• w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary na nowy piec w Domu Parafialnym.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe.

3. Również dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na koncert organowy z okazji 200 rocznicy urodzin Cesara Francka.

4. W czasie Adwentu zapraszamy na roraty: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, dorosłych w każdy poniedziałek o godz. 21:00.

5. We wtorek 13 grudnia, przypada Dzień Fatimski wg następującego porządku:
• 9.00 modlitwa różańcowa – część radosna,
• 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem lourdzkim,
• 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a następnie modlitwa różańcowa – część bolesna.
• 17:45 nabożeństwo różańcowe – część światła,
• 18:30 Msza św. roratnia na zakończenie Dnia Fatimskiego.

6. W piątek 16 grudnia o godz. 12.00 Msza św. w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

7. Przypominamy, że ze względu na budowę żłóbka Msza Święta o godz. 12:00 oraz wszystkie pogrzeby są odprawiane w krypcie bazyliki.

8. Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” są dostępne na furcie klasztornej. Furta będzie otwarta także w niedziele: 11 i 18 grudnia.

9. Z tyłu bazyliki dostępny jest nowy numer Głosu św. Ludwika.

10. Drodzy Parafianie, pragniemy jak co roku odwiedzić Wasze domy z tradycyjną kolędą. Chcemy zaprosić Was do wspólnej modlitwy i rozmowy.
Kierując się troską o tych, którym rzeczywiście zależy na spotkaniu z duszpasterzem, nasza parafia postanowiła na stałe wprowadzić kolędę w formie zapisów.
Nie przewidujemy również tzw. Mszy Św. kolędowych, które swoją rolę spełniły podczas pandemii.
Na kolędę można się zapisać poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego, a także osobiście wrzucając kartę z danymi do skarbony z tyłu bazyliki, albo zostawiając ją na furcie klasztornej. Można także zapisywać się telefonicznie dzwoniąc na furtę.
Formularz ten przeznaczony jest dla parafian, którzy należą do parafii św. Ludwika króla i WNMP w Katowicach Panewnikach. Zapisy przyjmowane są do 20 grudnia 2022 r. Porządek odwiedzin kolędowych zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotkach 23 grudnia 2022 r. Planowany początek kolędy to 2 stycznia 2023 r. Kolędę w tygodniu rozpoczynać będziemy o godzinie 16:00, w soboty i niedzielę natomiast o godzinie 14:00.
Prosimy również o poinformowaniu osób z sąsiedztwa, które ze względu na wiek, czy inne niedogodności, mogą nie dowiedzieć się o potrzebie zapisów.

11. W dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Medjugorie. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach w gablotach oraz na stronach mass mediów naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przy Furcie klasztornej.