Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.11.-20.11.2022 R.

Obchody liturgiczne tygodnia:
• w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Mikołaja Tavelica i Towarzyszy,
• we wtorek – wspomnienie św. Dydaka z Alcali,
• w czwartek – święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ,
• w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
• w sobotę – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.

1. W dzisiejszą niedzielę w całym kościele obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka VI Światowy Dzień Ubogich.
W trosce o naszych Bezdomnych Braci i Siostry przeprowadzamy akcję: Otul dobrem Brata, Siostrę, polegającą na zbiórce zimowych kurtek i butów (damskich i męskich
w różnych rozmiarach) oraz koców. Kurtki, buty i koce będzie można składać
w przygotowanych przez bazyliką kartonach, prosimy by przynoszone przez Państwa rzeczy były nowe lub w bardzo dobrym stanie. Wszystkie zebrane rzeczy nasz franciszkański zespół charytatywny ofiaruje bezdomnym Braciom i Siostrom.
Przed bazyliką będzie się można także zaopatrzyć w jabłka i soki z Opactwa Cysterskiego w Szczyrzycu oraz nabyć „anielskie medale cegiełki” wykonane przez podopiecznych zespołu charytatywnego oraz młodzież.
Zebrane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na cele charytatywne oraz na funkcjonowanie Domu Parafialnego.

2. Także dzisiaj obchodzimy Dzień Muzyki Sakralnej. Dziękujemy grupom muzycznym naszej parafii oraz wszystkim organistom za ich posługę w naszej bazylice.
Na Mszy Św. o godz. 16.30 Chór św. Grzegorza będzie dziękował Bogu za 80 lat istnienia. Uroczystościom przewodniczyć będzie abp Adrian Galbas. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Dnia 14 listopada o godz. 19:30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

4. W środę 16 listopada o godz. 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

5. Drodzy Parafianie, pragniemy jak co roku odwiedzić Wasze domy z tradycyjną kolędą.
Chcemy zaprosić Was do wspólnej modlitwy i rozmowy.
Kierując się troską o tych, którym rzeczywiście zależy na spotkaniu z duszpasterzem, nasza parafia postanowiła na stałe wprowadzić kolędę w formie zapisów.
Nie przewidujemy również tzw. Mszy Św. kolędowych, które swoją rolę spełniły podczas pandemii.
Na kolędę można się zapisać poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego, a także osobiście wrzucając kartę z danymi do skarbony z tyłu bazyliki, albo zostawiając ją na furcie klasztornej. Można także zapisywać się telefonicznie dzwoniąc na furtę.
Formularz ten przeznaczony jest dla parafian, którzy należą do parafii św. Ludwika króla i WNMP w Katowicach Panewnikach. Zapisy przyjmowane są do 20 grudnia 2022 r. Porządek odwiedzin kolędowych zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotkach 23 grudnia 2022 r. Planowany początek kolędy to 2 stycznia 2023 r. Kolędę w tygodniu rozpoczynać będziemy o godzinie 16:00, w soboty i niedzielę natomiast o godzinie 14:00.
Prosimy również o poinformowaniu osób z sąsiedztwa, które ze względu na wiek, czy inne niedogodności, mogą nie dowiedzieć się o potrzebie zapisów.

6. W dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Medjugorie. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach w gablotach oraz na stronach mass mediów naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przy Furcie klasztornej.

7. W niedzielę 13 listopada 2022 o godz. 17.00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym rozpocznie się Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia istnienia Koła Miłośników Śląskiej Pieśni. Wystąpią: Koło Miłośników Śląskiej Pieśni z MDK „Ligota” oraz zaproszeni goście – Grzegorz Poloczek, Justyna Kwiatkowska, Ireneusz Osiecki, Michał Nit i Patryk Filipowicz. W czasie koncertu odbędzie się uroczyste nadanie Kołu imienia Janiny i Adolfa Dygaczów. Wstęp wolny.

8. W związku z wprowadzeniem przez miasto Katowice programu oszczędnościowego w zakresie zużywanej energii, w godzinach nocnych (od godz. 23.00 do 5.00) wyłączone zostanie podświetlenie gmachu Bazyliki.

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę w naszej bazylice i życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!