OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.11.-27.11.2022 R.

Obchody liturgiczne tygodnia:
• w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP,
• we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
• w czwartek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy,
• w sobotę – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera.

1. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych akcji dobroczynnych z okazji Światowego Dnia Ubogich. Wszystkie zebrane środki przeznaczymy na cele charytatywne oraz na funkcjonowanie Domu Parafialnego. Dziękujemy także za przyniesioną zimową odzież. Wszystkie rzeczy przekażemy potrzebującym. Jednocześnie informujemy, że ze względu na brak możliwości magazynowania nie przyjmujemy więcej ubrań.

2. W poniedziałek 21 listopada imieniny zakonne obchodzi br. Tarsycjusz Niestrój, duszpasterz parafialny – zapraszamy o godz. 18:30 na Mszę Świętą w jego intencji.

3. W tym tygodniu w środę, w czwartek i w piątek odwiedzimy naszych chorych. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

4. Zapraszamy w sobotę 26 listopada na XXVIII Panewnicki Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

5. W przyszłą niedzielę 27 listopada o godz. 11:00 podczas Eucharystii minister prowincjalny br. Witosław Sztyk udzieli naszym braciom posług lektoratu i akolitatu.

6. Żłóbek panewnicki to motyw naszej franciszkańskiej i parafialnej dumy. Jego budowę rozpoczniemy 5 grudnia – usilnie zapraszamy do współpracy; osoby chętne prosimy o kontakt z furtą klasztorną.

7. Drodzy Parafianie, pragniemy jak co roku odwiedzić Wasze domy z tradycyjną kolędą.
Chcemy zaprosić Was do wspólnej modlitwy i rozmowy.
Kierując się troską o tych, którym rzeczywiście zależy na spotkaniu z duszpasterzem, nasza parafia postanowiła na stałe wprowadzić kolędę w formie zapisów.
Nie przewidujemy również tzw. Mszy Św. kolędowych, które swoją rolę spełniły podczas pandemii.
Na kolędę można się zapisać poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego, a także osobiście wrzucając kartę z danymi do skarbony z tyłu bazyliki, albo zostawiając ją na furcie klasztornej. Można także zapisywać się telefonicznie dzwoniąc na furtę.
Formularz ten przeznaczony jest dla parafian, którzy należą do parafii św. Ludwika króla i WNMP w Katowicach Panewnikach. Zapisy przyjmowane są do 20 grudnia 2022 r. Porządek odwiedzin kolędowych zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotkach 23 grudnia 2022 r. Planowany początek kolędy to 2 stycznia 2023 r. Kolędę w tygodniu rozpoczynać będziemy o godzinie 16:00, w soboty i niedzielę natomiast o godzinie 14:00.
Prosimy również o poinformowaniu osób z sąsiedztwa, które ze względu na wiek, czy inne niedogodności, mogą nie dowiedzieć się o potrzebie zapisów.

8. Duszpasterstwo służby zdrowia organizuje wyjazd na Jarmark adwentowy do Wiednia, w sobotę 26 listopada i 10 grudnia. Program: Kahlenberg – wzgórze, z którego Jan III Sobieski dowodził odsieczą wiedeńską – Msza św. Spacer po historycznym centrum miasta: katedra św. Szczepana, Hofburg – skarbiec, muzeum Historii Naturalnej.
Zapisy u ks. Marcina Niesporka, pod numerem telefonu 695665117, bądź mailowo: dsz.katowice@gmail.com. Koszty 250 złotych+ 35 euro (przewodnik, bilety wstępu).

9. W dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Medjugorie. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach w gablotach oraz na stronach mass mediów naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przy Furcie klasztornej.

10. W związku z wprowadzeniem przez miasto Katowice programu oszczędnościowego
w zakresie zużywanej energii, w godzinach nocnych (od godz. 23.00 do 5.00) wyłączone zostanie podświetlenie gmachu Bazyliki.

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę w naszej bazylice
i życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!