OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.09.-25.09.2022 R.

Obchody liturgiczne tygodnia:
w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera,
we wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
w środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
w piątek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

1. Pierwsze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 19 września. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30.

2. Zapraszamy w sobotę na XXVII Panewnicki Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej wspólnocie Niedzielę Budzenia Powołań. Chcemy w tym dniu szczególnie dziękować Panu Bogu za dar powołań oraz modlić się o nowe powołania franciszkańskie do naszej prowincji zakonnej. W ten dzień zbierzemy przed kościołem ofiary na utrzymanie i kształcenie naszych braci w formacji. Będzie również możliwość zaopatrzenia się w soki i jabłka deserowe ze Szczyrzyca, w ciasto upieczone własnoręcznie przez braci, oraz zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących przed Bazyliką.

4. Młodzież klas ósmych i starszą, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, może się zapisywać przez formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

5. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszamy na pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie do I Komunii św. do Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym (w spotkaniu nie biorą udziału dzieci).
• W poniedziałek 26 września o godz. 18.00 rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 34.
• W poniedziałek 26 września o godz. 19.15 rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 64 i Elementarza.
• We wtorek 27 września o godz. 18.00 rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 67 kl. IIIa i kl. IIIc.
• We wtorek 27 września o godz. 19.15 rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 67 kl. IIIb i kl. IIId.

6. Na kontynuację cyklu katechez dla dorosłych: Credo, a więc dotyczących wyznania naszej wiary zapraszamy w każdy ostatni wtorek miesiąca do Bazyliki po Mszy Św. wieczornej (ok. godziny 19.15). Najbliższa katecheza odbędzie się 27 września.

7. Z tyłu bazyliki dostępny jest bieżący numer Gościa Niedzielnego. Kolejny numer Głosu św. Ludwika ukaże się 2 października.