Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 19.06-26.06.2022 r.

  1. Na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ z procesją eucharystyczną zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00.
  2. Procesje eucharystyczne na Placu Klasztornym w tygodniu będziemy odprawiali do piątku włącznie, zasadniczo po Mszy św. wieczornej. Wyjątkowo w poniedziałek i w piątek przed Mszą św. wieczorną w ramach nabożeństwa do NSPJ. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i do sypania kwiatów oraz dziewczęta i chłopców w strojach śląskich. Prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość, o przynoszenie na furtę klasztorną płatków kwiatowych do sypania dla dzieci.
  1. Młodzież klas VIII, i tę która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania zapraszamy w poniedziałek o 18.30 na Mszę św. dziękczynną za ukończenie szkoły podstawowej i po Mszy św. na modlitwę kanonami Taize.
  2. CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, czwartek i piątek. Początek odwiedzin o godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej. Następny obchód chorych odbędzie się w sierpniu, przed odpustem.
  3. W piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA. W tym dniu także ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO. Msza św. dziękczynna w int. dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli o godz. 17.15. Po niej nabożeństwo z ostatnią procesją eucharystyczną.Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Msza św. w intencji Młodzieży szkół średnich szczególnie VII LO z racji zakończania roku szkolnego w piątek o godz. 8.00.
  2. W dniach 22 – 26 czerwca br. w Rzymie odbywać będzie się X Światowe Spotkanie Rodzin. Zainspirowani tym wydarzeniem, pragniemy także w naszej parafii zorganizować podobne spotkanie, które ma pomóc w zgłębieniu treści małżeństwa i rodziny w trzech wymiarach: duszy, psychiki oraz ciała. W tych dniach zapraszamy małżeństwa i rodziny na Mszę świętą o 18.30 w bazylice a po niej na konferencje tematyczne w domu parafialnym. Na czas trwania wydarzeń w domu parafialnym zapewniamy opiekę nad dziećmi. Szczegóły znajdują się na plakatach, stronie internetowej naszej parafii oraz Facebooku i YouTubie. 
  1. Wyniki wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które zgodnie z rozporządzeniem ks. arcybiskupa odbyły się w minioną niedzielę, wraz z pełnym jej składem są dostępne w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!