Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 24.10-31.10.2021 r.

Przeżywamy dzisiaj w naszej bazylice NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Dziękujemy o. Izajaszowi za wygłoszone słowo Boże.  Przed bazyliką można złożyć ofiarę na misje.

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Ostatnie nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę. Prosimy, by dzieci, które uczestniczyły w modlitwie różańcowej przyniosły wtedy plansze ze zbieranymi obrazkami oraz karteczki z intencjami, w których się modlą. Po nabożeństwie przed bazyliką urządzimy symboliczne wysłanie naszych modlitw do nieba.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

Obchody liturgiczne w tym tygodniu:

  • – w czwartek Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
  • – W sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach.

Msza św. w int. O. Przemysława z okazji imienin zakonnych w sobotę o godz. 6.45.

W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie formacyjne drugą grupę kandydatów do bierzmowania na godz. 19:15 do auli św. Franciszka.

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Ligocie oferują osobom starszym bezpłatną pomoc przy porządkowaniu grobów bliskich zmarłych. W najbliższy wtorek (tj. 26.10.2021r.)  od godziny 10:00 do 12:00 młodzież wraz z opiekunem będzie oczekiwała przy kaplicy na cmentarzu. Prosimy o przyniesienie własnego sprzętu do porządkowania.

WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH oraz ofiary z nimi związane można składać do specjalnej skarbony w bazylice lub w tygodniu przy furcie klasztornej.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wiernym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zadeklarowali swój udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu w trudnych godzinach nocnych. Niech Wszechmocny Bóg błogosławi i obdarza łaskami wszystkich adorujących.

Małżonków naszej parafii, którzy w 2022 roku obchodzić będą 50 rocznicę małżeństwa, prosimy aby do połowy listopada zgłosili się na furcie i zarezerwowali sobie odpowiedni termin Mszy św. Zachęcamy również, by 25. rocznica ślubu była wspólnie celebrowana o godz. 12.30 w Poniedziałek Wielkanocny, przez małżonków, którzy w pierwszym półroczu obchodzą swój jubileusz oraz 26 grudnia przez tych, których jubileusz przypada w drugim półroczu. Zapisy w tej sprawie także na furcie.

Z tyłu bazyliki oraz na furcie jest do nabycia bieżący numer Gościa Niedzielnego.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!