Ogłoszenia parafialne 27.02-06.03.2022 r.

1. Dziękujemy o. Ignacemu za wygłoszoną homilię.

2. Nieszpory niedzielne odprawimy o godz. 16:00.

3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

4. W Środę Popielcową 2 marca Msze Święte będą celebrowane jak w dzień powszedni oraz dodatkowo o godz. 17:00 i 20:00.

5. Do 40-dniowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wraz z prorokiem Jonaszem, zaprasza Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji Zacheusz. Szczegóły można znaleźć na rozwieszonych plakatach oraz w Internecie.

6. W ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego przed Wielkim Postem zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji, która rozpocznie się w czwartek 3 marca od godz. 8.00 i będzie trwała do północy z piątku na sobotę.

7. Rozpoczynamy obchody Drogi krzyżowej na kalwarii. Pierwsza z nich zostanie odprawiona w najbliższy piątek 4 marca o godz. 16:30 – początek w bazylice. Msza Święta za zmarłych polecanych w czasie tej Drogi krzyżowej będzie celebrowana w poniedziałek 7 marca o godz. 18:30. W bazylice Droga krzyżowa będzie odprawiona o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00, po której odbędzie się Droga krzyżowa z ich udziałem.

8. Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich przypada w pierwszy piątek Wielkiego Postu. W tej intencji zostanie odprawiona Droga krzyżowa na kalwarii o godz. 16.30.

9. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

10. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszych solenizantów: o. Lucjusza Wójtowicza, o. Witosława Sztyka oraz o. Radosława Wojktuna. Msza Święta w ich intencji będzie celebrowana w sobotę 5 marca o godz. 6.45.

11. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 5 marca o godz. 8:00 w Domu Parafialnym. Po spotkaniu wspólnota będzie uczestniczyła we Mszy Świętej o godz. 9:00 oraz w Różańcu.

12. „Głos Świętego Ludwika”, po kilkumiesięcznej przerwie, ukaże się w przyszłą niedzielę.

13. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter jałmużny postnej.

14. Wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się od 13 do 16 marca. Rekolekcjonistą będzie o. Idzi Soroburski OFM z klasztoru w Chorzowie-Klimzowcu. Program rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę.

15. „Wspólnie dla Ukrainy” (zob. załącznik).

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!