Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.10.-6.11.2022 R.

Obchody liturgiczne tygodnia:
• we wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych,
• w środę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny),
• w czwartek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Zakonu serafickiego,
• w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

1. O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.

2. We wtorek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 15:00 odprawimy Nieszpory świąteczne. Po nich z Bazyliki wyruszy procesja na cmentarz, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych przy 5 stacjach.
Kancelaria oraz furta zakonna w tym dniu będą nieczynne.

3. W Starych Panewnikach nieszpory za zmarłych z procesją na cmentarz odbędą się we wtorek o godz. 15.30. Natomiast Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu w Starych Panewnikach odbędzie się w środę o 18.00 w kaplicy cmentarnej.

4. Zarząd katowickiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich informuje, że w dniu 1 listopada jego wolontariusze przeprowadzą na cmentarzu kwestę na ratowanie zabytków na Cmentarzu Łyczakowskim i Janowskim we Lwowie oraz świąteczną pomoc dla rodaków na Kresach.

5. W środę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień zaduszny. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Będą dodatkowe Msze św. recytowane o godz. 10.00 oraz 17.00. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
Od południa 1 listopada i przez Dzień Zaduszny: przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwę w intencji papieża, spowiedź i Komunię św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
W dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko
w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

6. Nabożeństwa za zmarłych w naszej bazylice będą odprawiane od 2 do 8 listopada w tygodniu o 18.00 a w niedzielę o 16.00. Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach w tygodniu będą o 18.30, a w niedzielę o 20.00. Wypominki będą odczytywane pół godziny przed nabożeństwami za zmarłych.

7. Wypominki za zmarłych oraz ofiary z nimi związane przyjmowane są w dzisiejszą niedzielę oraz 1 listopada przed Bazyliką i na korytarzu przed furtą.

8. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

9. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę Św. szkolną w piątek o godz. 17.00.

10. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę na miesięczne spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 8.00 i na Mszę św. w bazylice o godz. 9.00 oraz wspólny Różaniec po Mszy św.

11. W klasztorze rozpoczęliśmy dalszy ciąg prac związanych z termomodernizacją. Po renowacji drzwi bazylikowych, wymieniamy stopniowo stare okna na nowe, spełniające współczesne wymogi i normy. Kolekta przeznaczona na ten cel będzie zbierana we wtorek 1 listopada. Dziękujemy za wasze wsparcie, bez którego nie bylibyśmy w stanie podjąć się tego wielkiego przedsięwzięcia.

12. We czwartek i piątek można przynosić do klasztoru od strony FODY zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Środki pozyskane z tej akcji są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom. Szczegóły na plakatach i ulotkach za ławkami.

13. W związku ze wzmożonym w tych dniach ruchem samochodów wokół naszej bazyliki, prosimy, by korzystać także z otwartej bramy na kalwarii od ulicy Franciszkańskiej, a wyjeżdżając na ulicę Panewnicką skręcać w prawo.

14. W dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Medjugorie. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach w gablotach oraz na stronach mass mediów naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przy Furcie klasztornej.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!